Vitamīni mellenēs un kāpēc tās ir vērtīgas veselībai?

Mellene – šķiet, tik neliela oga un tomēr jau izsenis izpelnījusies “superfoods” jeb “superēdiena” titulu visā pasaulē. Vitamīni – gan meža mellenēs, gan dārza krūmmellenēs jeb zilenēs – sastopami katrā ogas šūniņā.

Kas ir mellenes? 

Meža mellene (mellenes latīniskais nosaukums Vaccinium caesariense) ir plaši izplatīta daudzgadīgo ziedaugu grupa ar zilām ogām, kas aug mežā un ražo ogas vasaras otrajā pusē. 

Savukārt, krūmmellenes ir liela izmēra, kultivēti krūmi, kas, atšķirībā no meža mellenēm, aug dārzā, un to augļi izmērā ir krietni lielāki, kā meža mellenēm. 

Taču, neatkarīgi no tā, kurām mellenēm dosi priekšroku – šī superoga ir gards un veselīgs našķis pat bez cukura – to apliecinās katrs bērnības garšu cienītājs!

vitamīni mellenēs

Vitamīni mellenēs ir galvenais iemesls, kādēļ šī oga ir viena no pamatsastāvdaļām MUSS 100% dabīgajos uztura bagātinātajos.

muss vitamīni - mellenes veselībai

Kādi vitamīni ir mellenēs?

Dārza un meža mellenes uzturvērtība ir pārsteidzoša – tās satur ievērojami vairāk antioksidantu, kā citi augļi.

Tas, savukārt, palīdz cīņā ar oksidatīvo stresu, kas var padarīt jūsu ādu blāvu un sausu, līdz ar to veicinot ādas novecošanos.

Šajā gadījumā jums var palīdzēt MUSS 3d vitamīnu komplekss ādai, matiem un nagiem, kur jūs iegūsiet nepieciešamos vitamīnus no Latvijas ogām.

vitamīni ādai, matiem un nagiem

Gan meža ogas, gan krūmmellenes ir bagātas ar šķiedrvielām un vitamīniem kā:

 • Kālijs
 • Fosfors
 • Magnijs
 • Zinks
 • C un K vitamīni
 • Mangāns
 • Dzelzs

Vērtīgās mellenes esam iekļāvuši arī citos MUSS vitamīnos – vitamīni pret nogurumu, kā arī vitamīni ādai, matiem un nagiem.

vitamīni ādai, matiem un nagiem

Kāda ir mellenes uzturvērtība?

Ārsti iesaka lietot mellenes, jo tās nodrošina organismu ar nepieciešamo vitamīnu devu, turklāt to uzturvērtība ir tikai vidēji 57 kalorijas uz 100 gramiem svaigu ogu. Tieši tik daudz mellenes - vidēji 100 gramus - arī iesaka apēst diennakts laikā, lai uzņemtu nepieciešamos vitamīnus. 

LAURIS LĪCĪTISImunologs Dr. Lauris Līcītis par MUSS vitamīniem: "Sadarbībā ar MUSS esam radījuši imunitāti stiprinošus produktus, kas bagāti ar antioksidantiem, no ogu ekstraktiem. Pateicoties tam, ka ogas tiek ievāktas vasaras beigās, tās satur visvairāk nepieciešamos vitamīnus un minerālvielas. Latvijā ražoti vitamīni no 100% dabīgām ogām, bez konservantiem."

Melleņu uzturvērtība 100g:

 • ogļhidrāti - 14,5 g
 • šķiedrvielas - 2,4 g
 • cukuri  - 10 g
 • tauki - 0.3 g
 • omega 3  - 58 mg
 • omega 6 -  88 mg
 • piesātinātās taukskābes - 0,0 g
 • mononepiesātinātie tauki - 0,0 g
 • polinepiesātinātie tauki - 0,1 g
 • proteīns - 0,7 g

Arī MUSS saimniecībā izmantoto bioloģisko melleņu uzturvērtība kapsulās ir pat augstvērtīgāka. Pateicoties mūsu sadarbībai un ekspertīzei, kopā ar Latvijas ārstiem esam radījuši vitamīnus, kuri palīdz celt jūsu imunitāti.

Kādēļ mellenes ir svarīgas veselībai? 

Krūmmellenes un meža mellenes veselībai dod vairākus būtiskus ieguvumus.

1. Stiprina imunitāti un ir teicams dabīgais līdzeklis cīņā ar iekaisumiem
2. Palīdz stabilizēt cukura līmeni asinīs

Mellenes uzturā ieteicams lietot, pateicoties sastāvā esošajām šķiedrvielām un antioksidentiem, kuri palīdz stabilizēt cukura līmeni asinīs. Jautāsi, vai iespējams savienot cukura diabētu un mellenes? Mērenās devās - jā!

3. Veicina kolagēna sintēzi acu tīklenē

Īsumā mellenes nodrošina papildus redzes aizsardzību. Līdz ar to, mellenes acīm ir ārkārtīgi veselīgas! 

4. Palīdz izvairīties no priekšlaicīgas novecošanās

Mellenes vitamīni ir būtisks iemesls, lai arī Tu vērtīgo ogu ēstu cauru gadu – mielotos ar tām ne vien vasarā, bet arī padomātu, kā uzglabāt mellenes ziemai. 

Taču, ja Tev ik dienas nav pa rokai svaigu melleņu deva, imunitātes stiprināšanas nolūkos Tev ir iespēja lietot MUSS uztura bagātinātājus, kas satur ne tikai mellenes, bet arī brūklenes un smiltsēkršķus.

Kā tiek audzētas un ievāktas mellenes MUSS saimniecībā?

MUSS vitamīnos iekļaujam meža mellenes no Latvijas valsts mežiem un kultivētās jeb krūmmellenes.

6 soļu process kā notiek melleņu audzēšana un apstrāde MUSS saimniecībā.

kā tiek audzētas un ievāktas mellenes

 1. Melleņu ievākšana no Latvijas mežiem. Ogas ievācam tieši no Latvijas mežiem, atlasot tikai svaigākās un gardākās ogas.
 2. Izvērtējam piemērotāko laiku melleņu ievākšanai. Ogas ievācam augustā, jo tad ogas satur visvairāk antocianīnus un melleņu uzturvērtība ir visaugstākā. 
 3. Melleņu attīrīšana. Rūpīgi pārbaudām un attīrām katru melleni. 
 4. Melleņu saldēšana. Mellenes saldējam ar ātrās saldēšanas metodi, kas palīdz pilnībā saglabāt ogu labās īpašības.
 5. Melleņu žāvēšana. Ogas ievietojam žāvēšanas tunelī un kaltējam +35 grādu temperatūrā.
 6. Melleņu smalcināšana. Smalcinām ogas, lai iedzīvinātu tās vitamīna kapsulā – Tavai enerģijai un veselībai visa gada garumā!

Mellenes Jūsu veselībai MUSS vitamīnos!

Negaidi pēc sava organisma palīgā saucieniem – esi vesels cauru gadu! Lietojot MUSS 100% dabīgos vitamīnus, Tu bagātināsi savu organismu ar nepieciešamo vitamīnu dienas devu, ko nepieciešams iegūt no ogām.

Turklāt, tagad, kārtīgai vitamīnu devai Tev nav jāgaida vasara – Latvijas vasaras mežu dabas spēks Tev ir pieejams MUSS vitamīnu kapsulās jau šodien!